Консультація
  • Головна>
  • Блог>
  • Wi-Fi 6E — отримай більше від своєї бездротової мережі
27.12.2022
  • Всі
  • Статті
  • Акції

Wi-Fi 6E — отримай більше від своєї бездротової мережі

Wi-Fi 6E — отримай більше від своєї бездротової мережі

Здавалося б ще недавно ми спостерігали появу стандарту Wi-Fi 6 та розповсюдження мережевих пристроїв на його базі, а тепер доступна його розширена версія — Wi-Fi 6E.

Так, Wi-Fi 6E називають саме розширенням, а не окремим новим стандартом. Тим часом, з його запровадженням пов'язані досить важливі нововведення, що можуть помітно підвищити продуктивність бездротової мережі.

Переваги та недоліки Wi-Fi 6E
Раніше в бездротових мережах Wi-Fi використовували два діапазони частот – 2,4 та 5 ГГц.

Діапазон 2,4 ГГц вже давно сильно "перенаселений" масою різних пристроїв, включаючи навіть побутову техніку, різні аксесуари розумного будинку і т. д. Але й 5-гігагерцевий діапазон також стає все більш перевантаженим.

Wi-Fi 6E привносити новий діапазон 6 ГГц. І це дуже важливо. Виходить, що Wi-Fi 6E-сумісні пристрої отримують свій виділений зайнятий діапазон.

Також Wi-Fi 6E надає 7 додаткових розширених каналів 160 МГц, з якими можна досягти максимальної продуктивності. Для порівняння у Wi-Fi 6 таких каналів лише два.


2-article-wifi-6e_5.jpg



Збільшення кількості каналів 160 МГц і робота в новому частотному діапазоні 6 ГГц дають змогу легше досягти високих швидкостей, отримати покращену стабільність роботи та менші затримки в умовах високонавантажених бездротових мереж із великою кількістю пристроїв.

Відеоконференції з паралельним скачуванням великих обсягів даних, перегляд 4K-відео на кількох пристроях, онлайн-геймінг та ін. – за всіх подібних сценаріїв можна отримати переваги від Wi-Fi 6E.

Враховуючи, що 6 ГГц діапазон ексклюзивно «зарезервований» для Wi-Fi 6E-пристроїв, немає потреби в технології динамічного вибору частоти DFS (Dynamic Frequency Selection). Це означає, що підключення до мережі відбувається швидше.

Щось ми все про переваги, але, напевно, є й недоліки?

Що вище частота радіохвиль, то важче подолати перешкоди. У новому діапазоні 6 ГГц «далекобійність» сигналу в цілому буде трохи нижче порівняно з діапазоном 5 ГГц.

Також поки що не у всіх країнах вирішено питання з можливістю використання діапазону 6 ГГц.

Сумісність Wi-Fi 6E
Ситуація досить проста. Wi-Fi 6E-роутери без проблем працюватимуть із існуючими Wi-Fi-пристроями різних поколінь. При цьому лише пристрої з підтримкою Wi-Fi 6E зможуть працювати в новому діапазоні 6 ГГц.

Які пристрої підтримують Wi-Fi 6E?
Підтримка Wi-Fi 6E все частіше зустрічається у сучасних ноутбуках середнього, високого класів, планшетів, смартфонів. Wi-Fi 6E з'являється також у готових ПК, у просунутих материнських платах останніх поколінь та бездротових адаптерах.

І кількість таких пристроїв постійно зростає.

Звичайно, розвивається і асортимент роутерів із підтримкою Wi-Fi 6E.

З цікавих моделей хотілося б відзначити ASUS ROG Rapture GT-AXE11000.

ROG Rapture GT-AXE11000_2B.png ROG Rapture GT-AXE11000_IO-2.png

ROG Rapture GT-AXE11000


Його ефектна зовнішність підкріплена і відповідною потужною «начинкою».

Він базується на 4-ядерному процесорі, який працює на частоті 1,8 ГГц. Обсяг оперативної пам'яті складає 1 ГБ, що вражає.

Все це розраховане на високі навантаження в мережах із великою кількістю підключених пристроїв, що потребують великих обсягів трафіку.

Для мінімізації втрат енергії та збільшення покриття розробникам вдалося зменшити відстань між конекторами на материнській платі та антенами. До речі, дизайн системи антен розрахований на оптимальне всебічне розповсюдження сигналу. І окрема увага приділена чотирьом антенам діапазону 6 ГГц.

7- ET12-2PK-photo-above.png 4- ET12-2PK-photo-front.png
ASUS ZenWiFi Pro ET12

Інша примітна модель – ASUS ZenWiFi Pro ET12. Це mesh-система роутерів (може постачатися з двома роутерами в комплекті) топового рівня з підтримкою Wi-Fi 6E, в якій об'єднані висока продуктивність та зовнішня витонченість.

З таким дизайном ET12 легко може стати прикрасою інтер'єру. Зверніть увагу, що вісім антен сховані під напівпрозорим «куполом».

Використовуючи систему ASUS ZenWiFi Pro ET12 можна досягти якісного покриття навіть у великому будинку та отримати домашню mesh-мережу топового рівня.

Серед технічних характеристик відзначимо використання 64-бітного процесора, що працює на частоті 2 ГГц. Сумарна швидкість передачі даних з огляду на всі три діапазони 2,4, 5 та 6 ГГц становить до 11 000 Мбіт/c.

На перспективу
Якщо ви будуєте нову продуктивну Wi-Fi-мережу, або є ентузіастом і любите одним з перших пробувати нові розробки та технології, сьогодні має сенс придивитися вже до роутерів Wi-Fi 6E. Актуальність мережі, яку вони здатні організувати, постійно зростатиме на тлі поширення Wi-Fi 6E серед все більшої кількості клієнтських пристроїв.

*Зазначимо, що наразі законодавчо не врегульовано використання діапазону 6ГГц в Україні. Користувачам в Україні рекомендовано використовувати прошивку, де цей діапазон недоступний. Ми всі дуже чекаємо якнайшвидшого врегулювання цього питання з боку державних органів для повноцінного впровадження Wi-Fi 6E в нашій країні



Попередня стаття
Наступна стаття
Акції